Kargo İşlemleri: 

Siparişleriniz Aras Kargo ile gönderilir. 

200 TL ve üzeri tutardaki alışverişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır.

200 TL altındaki tutarlarda standart kargo ücretimiz KDV dahil 17,90 TL’dir.

Siparişleriniz kayıtlı teslimat adresinize kargo ile ortalama 3 iş günü içerisinde gönderilecektir. Siparişinizi vermeden önce teslimat adresinizi lütfen kontrol ediniz.

Siparişlerinize ait kargolar hafta sonu ve resmi tatiller hariç 09:00-18:00 saatleri içinde Aras Kargo aracılığıyla belirttiğiniz adrese teslim edilir.

Sitemizden verdiğiniz siparişler adresinize teslim edildiğinde, kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol edebilirsiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksik varsa, ürün ambalajı hasarlı ise ürünü teslim almayıp kargo görevlisine “Kargo Tutanağı” hazırlatıp ürünü geri gönderebilir ya da bu konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili mevzuat uyarınca; Hizmet sağlayıcılar (posta-kargo firmaları) tarafından, posta gönderilerinin alıcıya teslimi aşamasında; asgari olarak; teslim alanın, adı-soyadı, TC kimlik numarası (yabancı uyruklular için pasaport numarası, uluslararası geçerliliği olan muadili belgenin numarası veya TC yetkili mercilerince verilmiş kimliği tespite yarayan belge numarası) kayıt altına alınır ve gerektiğinde ilgili mercilere sunmak üzere gizliliği sağlanarak en az iki yıl süreyle saklanır. Alıcının kimlik bilgilerini vermek istememesi durumunda gönderi teslim edilmez, göndericisine iade edilir.

 

İptal ve İade İşlemleri:

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun ile yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

İadenin, satın alınan ürünün ambalajı hiç açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir. İade edilecek ürünün Yurtiçi Kargo ile anlaşmalı şirket hesabımız üzerinden gönderilmesi halinde kargo bedeli tarafımıza ait olacaktır. Sizlere daha hızlı hizmet verebilmemiz için iadeler ile birlikte kargonuzla gönderilen iade formunun da eksiksiz olarak doldurulup gönderilmesi gerekmektedir.

İade Ceramila.com’a ulaştı bilgilendirmesi: İadeniz bize ulaşınca tarafınıza konu ile ilişkili e-posta ile bilgilendirme yapılır.

Ürünlerde değişim işlemi yapılmamaktadır.

Ürünlerin kendisi ya da kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.

Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için geri alım süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir.

Hijyenin önemli olduğu tüm ürünlerde ve bakım ve kozmetik ürünlerinde iade kabul edilmez.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilanlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.”

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer. Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.

Ayıplı Mal bildiriminde, düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri haklardan faydalanamaz.

İade ettiğiniz ürünler ile ilgili tüm işlemler, ürününüz biz ulaştığı andan itibaren başlar ve 1 hafta içerisinde sonuçlandırılır. İade süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler kayıtlı olan telefon numaranızdan, e-posta adresinize e-posta gönderilerek yapılır. İade tutarınızın ekstrenize yansıma süresi, bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.

Taksitli veya tek çekim ödeme seçeneğiyle aldığınız ürüne ait tutarın tamamı, 1 hafta içerisinde kredi kartınıza iade edilir. 

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

Havale/eft ve kapıda ödeme seçeneklerinde ise 7 iş günü içinde banka yoluyla iade yapılır.

 

Cayma Hakkı

Alıcının cayma hakkını kullanabilmesi için teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde ürünü iade işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Satıcı, alıcının talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedeli ve iade kargo ücretini alıcıya hiçbir masraf yükletmeksizin ödemekle yükümlüdür. 

Hijyenin önemli olduğu tüm ürünlerde ve bakım ve kozmetik ürünleri için cayma hakkını kullanamayacağınızı unutmayın.

 

İade Adresi:

İadeleri Oruç Reis Mah. Tekstilkent Sit. A21 Blok No:24 Esenler İstanbul adresine gönderebilirsiniz.

Destek için info@ceramila.com adresine e-posta gönderebilir veya 0212 4387713 numaralı telefonu arayarak Ceramila Müşteri Hizmetleri'ne ulaşabilirsiniz.

 

Aras Kargo İade Kodu: